Comitetul Județean pentru Situații de Urgență (CJSU) Cluj a adoptat, joi, o hotărâre care prevede impunerea unor restricții în Cluj-Napoca, unde incidența COVID-19 a trecut de 2 cazuri la mia de locuitori.
(Visited 5 times, 1 visits today)
Related Articles
Protest la Primăria Sinaia faţă de construirea unei parcări în zona istorică a oraşului
Posted on Author Marius Leontiuc
Este în plină desfășurare un protest la Sinaia, acolo unde mai multe organizații cer să nu fie construită o parcare de tip “park and ride” într-o zonă istorică a stațiunii montane, mai exact pe Aleea Caraiman. Share this: (Visited 32 times, 1 visits today)
Primăria Brașov, “război” pe TikTok cu Primăria Capitalei: “Arătăm Bucureștiului cum e un brad adevărat de Crăciun”
Posted on Author Marius Leontiuc
Primăria Brașov a pornit, pe TikTok, o adevărată competiție cu Primăria Capitalei, motivul fiind frumusețea bradului de Crăciun din cele două orașe. Share this: (Visited 59 times, 1 visits today)
Război în Ucraina, ziua 259. În ce condiții ar accepta Ucraina să negocieze cu Rusia
Posted on Author Marius Leontiuc
Război în Ucraina, ziua 259. Administraţia de la Kiev a semnalat, marţi, că ar accepta reluarea negocierilor cu Rusia dacă ar avea ca obiectiv restabilirea suveranităţii ucrainene asupra întregului teritoriu. Share this: (Visited 25 times, 1 visits today)
