
- Penitenciarul din Timișoara vrea să-și facă o fermă de vaci.
- De animale vor avea grijă chiar deținuții care – după o zi de muncă, vor putea mânca lactatele.
- Ferma va avea 60 de vaci și 38 de viței și va fi amenajată pe terenul pe care penitenciarul în are în Buziaș, Timiș.
Deținuții din Banat au ajuns la coada vacii. Penitenciarul din Timișoara vrea să-și facă o fermă de vaci.
Pentru asta a lansat o licitație publică, iar investiția va fi de peste un milion de euro.
De animale vor avea grijă chiar deținuții care – după o zi de muncă, vor putea mânca lactatele.
Ferma va avea 60 de vaci și 38 de viței și va fi amenajată pe terenul pe care penitenciarul în are în Buziaș, Timiș.
The post Penitenciarul din Timișoara vrea să pună deținuții la coada vacii appeared first on Aleph News.
Această știre a fost preluată de pe portalul amintit
Această informație preluată de pe portalul mai sus amintit, nu reprezintă o informație oficială a unei autorități, însă în latura de știre prezintă o informație veridică. potrivit legii 8/1996 știrile pot fi preluate chiar de la un portal la altul, nefiind opere sau lucrări ce necesită drept de autor, însă din spirit deontologic oferim sursa acestora.
Vidjean Mihai – senior editor



