O bătrână de 75 ani, din Lupeni, a fost la un pas să-și găsească moartea într-o pădure din apropierea casei, după ce s-a accidentat grav și nu avut cum să ceară ajutor. Șansa ei a fost credinciosul său câine care nu s-a dezlipit o clipă de lângă ea și i-a alertat și pe salvatori când a simit că aceștia se apropie de locul în care se afla stăpâna lui.
(Visited 45 times, 1 visits today)
Related Articles
Război în Ucraina, ziua 408. Xi Jinping a pledat pentru un armistiţiu în Ucraina
Posted on Author Marius Leontiuc
Război în Ucraina, ziua 408. Preşedintele Chinei, Xi Jinping, a afirmat, în cursul întrevederii cu omologul său francez, Emmanuel Macron, şi cu Ursula von der Leyen, preşedintele Comisiei Europene, că prioritatea este ajungerea la un armistiţiu între Rusia şi Ucraina. Share this: (Visited 38 times, 1 visits today)
S-a modificat structura anului școlar 2023-2024! Care sunt principalele schimbări
Posted on Author Marius Leontiuc
Ministerul Educației a anunțat că structura anului școlar 2023-2024 a fost modificată în cadrul Comisiei de dialog social. Share this: (Visited 28 times, 1 visits today)
Val de ironii la invitaţia unei primării din Buzău privind numele străzilor dintr-o comună. Propunerile inedite ale şoferilor
Posted on Author Marius Leontiuc
Primăria Pârscov din judeţul Buzău a cerut ajutorul localnicilor pentru realizarea nomenclatorului străzilor din comună. Iată cu ce propuneri au venit șoferii care s-au săturat de drumurile proaste. Share this: (Visited 11 times, 1 visits today)
