Guvernul taliban recent instalat la putere a anunţat că va permite femeilor să studieze dacă îşi doresc, dar în anumite condiţii, una dintre ele fiind separarea de bărbaţi.
Related Articles
Război în Ucraina, ziua 229 | Vladimir Putin, prima reacție după explozia de pe podul Kerci din Crimeea: “Este un act terorist”
Război în Ucraina, ziua 229. Într-o primă reacție după atacul din Kerci, Vladimir Putin a spus că aruncarea în aer a podului din Crimeea reprezintă “un act terorist care vizează distrugerea infrastructurii critice a Federației Ruse”. Share this: (Visited 6 times, 1 visits today)
Război în Ucraina, ziua 133 | ONU: Răpirile și detenția arbitrară a civililor, ”larg răspândite” în Ucraina
Război în Ucraina, ziua 133. În Mariupol nu mai există medici, doar 3% dintre locuitori au acces la apă. Atac aerian asupra unei piețe din Ucraina. O persoană a murit, mai multe sunt rănite. Share this:
ÎCCJ a decis: Românii cu credite cărora trebuie să li se dea bani înapoi. Ce bancă are de returnat 19 milioane de euro
Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (ÎCCJ) a soluţionat definitiv cauza prin care se constatau practici comerciale incorecte ale unei bănci cunoscute din România, menite a afecta interesele financiare ale consumatorilor. Ce categorie de români care au credite bancare pot primi banii înapoi. Share this: (Visited 17 times, 1 visits today)