

- Un avion de mici dimensiuni s-a prăbuşit, luni, în pădurea Buhoci, din judeţul Bacău. Încă nu se ştie nimic despre starea pilotului.
- Ministerul Apărării Naționale (MapN) a ţinut să precize, în legătură cu incidentul aviatic aflat în cercetare la Bacău, că nu este vorba despre o aeronavă militară.
Un avion de mici dimensiuni s-a prăbuşit, luni, în pădurea Buhoci, din judeţul Bacău. Încă nu se ştie nimic despre starea pilotului.
„Pompierii băcăuani au fost solicitaţi să intervină în pădurea din zona localităţii Buhoci în urma unui apel care anunţă un posibil accident aviatic în care a fost implicat un aparat de zbor de mici dimensiuni.
Spre locul indicat se deplasează o autospecială de stingere cu apă şi spumă, o autospecială de primă intervenţie şi comandă, o autospecială de descarcerare şi un SMURD”, anunţă Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU Bacău).
Ministerul Apărării Naționale (MapN) a ţinut să precize, în legătură cu incidentul aviatic aflat în cercetare la Bacău, că nu este vorba despre o aeronavă militară.
The post Un avion de mici dimensiuni s-a prăbușit în pădurea Buhoci din județul Bacău appeared first on Aleph News.
Această știre a fost preluată de pe portalul amintit
Această informație preluată de pe portalul mai sus amintit, nu reprezintă o informație oficială a unei autorități, însă în latura de știre prezintă o informație veridică. potrivit legii 8/1996 știrile pot fi preluate chiar de la un portal la altul, nefiind opere sau lucrări ce necesită drept de autor, însă din spirit deontologic oferim sursa acestora.
Vidjean Mihai – senior editor