

- O explozie puternică a avut loc într-o clădire de 6 etaje din centrul Atenei
- Circulația pe bulevardul Syggrou a fost blocată
- În urma exploziei, un bărbat de 78 de ani a fost rănit.
O explozie puternică a avut loc într-o clădire de 6 etaje din centrul Atenei, Grecia, folosită pentru spații de birouri și spații comerciale.
Potrivit pompierilor, la fața locului au fost trimiși și acționează 18 pompieri și 6 autospeciale. În urma exploziei, un bărbat în vârstă de 78 de ani a fost rănit. Acesta ar fi fost transportat de îndată la spital. Starea lui este stabilă.
Nu se cunoaște cu exactitate ce a provocat explozia. La fața locului au ajuns pirotehniști pentru a derula o investigație. În același timp, circulația pe bulevardul Syggrou este închisă până la finalizarea operațiunii.
Conform martorilor, în jurul orei 6:00 s-ar fi auzit o „explozie puternică”. Clădirea ar fi fost în curs de renovare.
Explozia a avut loc în fața unei secții de poliție, provocând pagube importante la mai multe clădiri din zonă, geamurile fiind spulberate de unda de șoc, notează presa locală.
Explosion at top of Syngrou Avenue, storefronts damaged nearby. #Greece https://t.co/GbkzWbaIp5 pic.twitter.com/00px9Z86xJ
— Derek Gatopoulos (@dgatopoulos) January 26, 2022
The post Explozie puternică în centrul Atenei. Circulația este blocată appeared first on Aleph News.
Această știre a fost preluată de pe portalul amintit
Această informație preluată de pe portalul mai sus amintit, nu reprezintă o informație oficială a unei autorități, însă în latura de știre prezintă o informație veridică. potrivit legii 8/1996 știrile pot fi preluate chiar de la un portal la altul, nefiind opere sau lucrări ce necesită drept de autor, însă din spirit deontologic oferim sursa acestora.
Leontiuc Marius – senior editor