

- Un bărbat de 35 de ani este în stare de inconștiență după ce autoturismul în care se afla a plonjat în râul Dâmbovița
- Autoturismul este scufundat parțial, iar apa are o adâncime de aproximativ un metru
Un bărbat de 35 de ani este în stare de inconștiență după ce autoturismul în care se afla a plonjat în Râul Dâmbovița, în zona Podului Ciurel din București.
Potrivit oficialilor SMURD care au intervenit cu o echipă de scafandri la fața locului, autoturismul este scufundat parțial, iar apa are o adâncime de aproximativ un metru.
Conform ISU, bărbatul a fost din mașină în stare de inconștiență, iar la această oră este resuscitat de echipaj.
Pompierii Detașamentului Grozăvești acționează cu barca, SMURD și cu echipajul de scafandri, care verifică dacă în mașină mai sunt și alte persoane.
The post O mașină a zburat de pe Podul Ciurel din București în râul Dâmbovița appeared first on Aleph News.
Această știre a fost preluată de pe portalul amintit
Această informație preluată de pe portalul mai sus amintit, nu reprezintă o informație oficială a unei autorități, însă în latura de știre prezintă o informație veridică. potrivit legii 8/1996 știrile pot fi preluate chiar de la un portal la altul, nefiind opere sau lucrări ce necesită drept de autor, însă din spirit deontologic oferim sursa acestora.
Leontiuc Marius – senior editor